Сб, 24.02.2018, 13:59
Добро пожаловать, Гость | RSS

Отдел обслуживания дошкольников и учащихся 1-4 классов

А что у нас?
Qr-code
Полезное
Канал YouTube
Опрос
Какова роль детской книги в современном обществе?
Всего ответов: 1835

Работа отдела

Главная » 2013 » Окт » 29 » Аналіз анкети «Любов до книги через покоління»
10:25
Аналіз анкети «Любов до книги через покоління»

Аналіз анкети «Любов до книги через покоління»

   На протязі 4 місяців (липень – жовтень) 2013 р. у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Донецької обласної бібліотеки для дітей ім. С.М. Кірова проходило анкетування «Любов до книги через покоління» з метою визначення ролі дитячої бібліотеки в сучасному світі.  В ньому прийняли участь 85 дорослих людей, що небайдужі до проблем сучасного дитячого читання й регулярно відвідують бібліотеки.         На питання анкети респонденти відповідали особисто в бібліотеці та в онлайн-режимі на сайті відділу (особисто – 60 чол., онлайн – 25 чол.).

анализ анкеты в библиотеке, библиотечная статистика отдела, анкетирование в детской библиотеке, проведение анкеты в библиотеке

Більша частина респондентів – жінки (87%), а чоловіки становлять лише 13%. За віком:

- більше 40 років - 31%;

- 30 - 40 років - 44%;

- 20 - 30 років 16%;

- менше 20 років - 9%.

 Результати дослідженні довели, що 38% опитаних відвідують бібліотеку 1-2 рази в місяць; 27% - майже щотижня; 17% - тільки при  необхідності;  12% - кілька раз на рік, та 6% практично не відвідують дитячі бібліотеки.

 За тематикою читання діти надають перевагу казкам (23%), книгам про природу (20%), дитячій періодиці (15%) та науково-фантастичній літературі (10%). Менше всього голосів отримали книжки технічної направленості (5%), детективи та історична література (по 7%).

 Як діти проводять свій вільний час:

анализ анкеты в библиотеке, библиотечная статистика отдела, анкетирование в детской библиотеке, проведение анкеты в библиотеке

Потрібні дітям класичні твори чи треба спиратись лише на сучасну літературу?

анализ анкеты в библиотеке, библиотечная статистика отдела, анкетирование в детской библиотеке, проведение анкеты в библиотеке

Результати анкетування довели, що 68% респондентів вважають, що дитяча бібліотека виграє важливу роль у сучасному світі і лише 6% з ними не згодні.

 Серед книг, які дуже хочуть прочитати діти практично немає тих, що не представлені в нашій бібліотеці, отож читацький попит ми виконуємо майже в повному обсязі. Найбільшим попитом користуються такі книги, як: Прокофьева «Приключения желтого чемоданчика», Носов Н. «Приключения Незнайки», книги В. Нестайко, Е. Успенського, О. Уайльда, Дж. Ролінг,         Е. Гофмана, Стивенсон «Остров сокровищ», вірші Н. Забіли та ін.

 Що найбільше приваблює дитину під час вибору книг:

-  цікавий зміст – 22%;

-  яскраві ілюстрації – 21%;

- яскравий дизайн – 19%;

- поради бібліотекаря чи батьків – 14%;

- великий шрифт та позитивний відгук товариша – по 9%;

- відоме прізвище автора та розмір книги – по 4%.

 Що очікують користувачі від сучасної дитячої бібліотеки:

 анализ анкеты в библиотеке, библиотечная статистика отдела, анкетирование в детской библиотеке, проведение анкеты в библиотеке

 1 – багато цікавих книг

2 - цікаві масові заходи

3 – безкоштовний Інтернет

4 – гуртки та клуби за інтересами

5 – комп’ютерні курси та заняття

6 – привабливий інтер’єр

7 – наявність власного сайта, каналу та сторінок в соцмережах

 

Анкетування довело, що бібліотекарі повністю задовольняють потребу читачів у книгах, їх робота з дітьми ведеться на високому професійному рівні та відповідає сучасним інформаційним потребам користувачів бібліотеки.

Категория: Статистика | Просмотров: 1085 | Добавил: Ольга | Теги: анкета | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход

Поиск по сайту
Полезное
Счетчики
Яндекс.Метрика

Все книги, представленные на сайте, взяты из открытых электронных источников. Права на книги принадлежат их правообладателям.
В том случае, если авторы текстов или владельцы авторских прав будут возражать против их расположения в открытом доступе просим поставить нас об этом в известность.
Мы НЕМЕДЛЕННО уберем такие материалы.
С уважением, сотрудники отдела обслуживания дошкольников и учащихся 1-4 классов ГУК "Донецкая республиканская библиотека для детей им. С.М. Кирова"
E-mail: bibliotekakirov@yandex.ua Bibliotekakirov.ucoz.ua/© 2018javascript://